5 błędów popełnianych podczas aranżacji przestrzeni

Urządzając samodzielnie dom lub mieszkanie, staramy się zadbać o estetykę i funkcjonalność. Jednak w wielu przypadkach projektowanie wnętrz nas przerasta.


5-bledow

Urządzając samodzielnie dom lub mieszkanie, staramy się zadbać o estetykę i funkcjonalność. Jednak w wielu przypadkach projektowanie wnętrz nas przerasta. Brak wiedzy i doświadczenia dotyczący architektury przynosi efekty odmienne od założonych. Co zatem może nam podpowiedzieć architekt, aby w przyszłości nie doszło do podobnych pomyłek?
Jeśli chcemy uniknąć ich już na samym początku, skorzystajmy z pomocy Subdadesign z Lublina.

Kierowanie się wyłącznie aktualną modą i zdaniem innych osób

Takie projekty już od początku są skazane na porażkę. Pamiętajmy o tym, że wygląd domu lub mieszkania zmieniamy raz na kilka lat. Korzystajmy zatem z obecnych trendów z rozwagą i umiarem, jeśli chcemy, aby wnętrza przez długi czas cieszyły nasze oczy. Nie starajmy się również przygotowywać ich, aby zaspokoić gusta naszych bliskich – rodziny lub przyjaciół.

Brak dominującego stylu wnętrza

Jako drugi poważny błąd architekci wymieniają brak przewodniego stylu. Zazwyczaj samodzielnie projektowana architektura wnętrza doprowadza do sytuacji, że nie ma w niej spójności, wiele elementów sobie zaprzecza. Uwzględnijmy zatem w projekcie elementy, na jakich nam najbardziej zależy – wypiszmy je na kartce i spójrzmy na nie krytycznym okiem, zanim przystąpimy do zakupów.

Nieodpowiednio dobrana kolorystyka w projekcie

Często opieramy projekty wnętrz na ulubionych kolorach. Jednak zdarza się tak, że róż niekoniecznie dobrze prezentuje się na ścianie w salonie, a czerń sprawia, że mała łazienka zdaje się klaustrofobiczna. Jeśli nie chcemy popełnić tak dużego błędu, skonsultujmy się z architektem, który wskaże na najlepszą paletę barw w naszym przypadku.

Meble niedopasowane do architektury pomieszczenia

Przy nie do końca przemyślanych wyborach, wybrane meble mogą okazać się zbyt masywne lub małe i ginąć w dużej przestrzeni. To, co poleci nam każdy architekt, jest bardzo proste. Należy dokładnie mierzyć pomieszczenia, zanim znajdą się w nich meble. Dobrze projektować, oznacza również wyobrażać sobie to, jak sprzęty będą prezentować się we wnętrzach.

choinka

Projekt wnętrza bez planu

Nawet najlepsze przestrzenie nie będą piękne i funkcjonalne, jeśli przed rozpoczęciem prac nie przygotujemy planu. Zakupy pod wpływem chwili i dobieranie wszystkiego na chybił trafił najprawdopodobniej zniszczą całą architekturę wnętrza.
Jeśli chcemy mieć pewność, że wszystko będzie idealnie, zlećmy profesjonalistom projektowanie wnętrz, w których chcemy czuć się dobrze.