Aranżacja balkonu i tarasu

Wiosenna i letnia aura sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Można powiedzieć, że szczęściarzami są ci, którzy posiadają balkon lub taras. To w tych miejscach można się zrelaksować i zapewnić sobie odrobinę prywatności. Sprawdź, jakie aranżacje mogą to zagwarantować oraz uczynić balkon i taras pięknymi przestrzeniami.Home terrace with wooden floor and chair

Na co zwracają uwagę projektanci?

Dobre projekty są funkcjonalne, ale i estetyczne. Dlatego też wskazana jest rozwaga w wyborze mebli wypoczynkowych, oświetlenia, jak i dekoracji oraz roślin mających zagościć na balkonie lub tarasie. W tych aranżacjach przesada nie jest wskazana, gdyż przy natłoku elementów poczucie komfortu zacznie spadać.
Chcesz, aby Twój balkon lub taras spełniał te założenia? Zleć jego projektowanie architektom z Subdadesign z Lublina.

Projekt dający poczucie prywatności

Balkon i taras dla wielu osób stają się azylami, gdzie odgradza się od życia i wzroku innych. Możesz zapewnić sobie poczucie prywatności, korzystając z kilku pomysłów projektantów.
Przed wzrokiem ciekawskich mogą Cię uchronić np. donice, w jakich zasadzono wysokie iglaki lub też zamontować drewnianą ściankę z ażurowymi prześwitami w jej górnej części. Podczas projektowania zwróć także uwagę na kolorowe tkaniny i parasole, jakie można wykorzystać w pomysłowy sposób.

Aranżacja oparta na meblach

Na balkonie i tarasie nie może zabraknąć mebli – stołu i siedzisk, np. krzeseł lub leżaków. W tym przypadku projektanci również zalecają umiar i poszukiwanie rozwiązań, jakie będą lekkie, mobilne, modułowe i łatwe w przechowywaniu. W ostatnim czasie takie projekty są bardzo popularne i opierają się m.in. na meblach wykonanych z poliwęglanu czy też techno rattanu.

sunlight and table and chairs in modern balcony

Oświetlenie – ważna część projektu

W domach jednorodzinnych balkon oświetla zazwyczaj kinkiet zamontowany do ściany. Z kolei aranżacje tworzone w blokach rządzą się nieco innymi prawami. Jednak i w tym przypadku istnieją świetne rozwiązania.
Jednym z nich jest zakup girlandy z lampkami, które są zasilanie światłem słonecznym. Równie ciekawym pomysłem, jaki można podejrzeć u projektantów jest zastosowanie tzw. cotton balls oraz metalowych latarenek o różnych rozmiarach. Jeśli chcesz sprawić, że balkon i taras zyskają na oryginalności, wykorzystaj w swoim projekcie donice kwiatowe ze wmontowanym oświetleniem LED.

Dodatki na balkon i taras

Takie projektowanie warto zwieńczyć dodatkami i dekoracjami. Będą to oczywiście poduszki, które zapewnią komfort podczas siedzenia oraz rośliny, które umilą wypoczynek w miejscu funkcjonalnym i estetycznym.