Aranżacja biura dla kilku osób

Biurowe wnętrza można aranżować na wiele ciekawych sposobów. Nie musisz ograniczać się do tego, co już widziałeś w wielu takich miejscach. Twoje projekty mogą bazować na innych rozwiązaniach i sprawiać, że praca w biurze będzie przyjemna dla kilku przebywających w nim osób. Zobacz, co może doradzić doświadczony architekt.aranżacja biura

Projektowanie wnętrz biurowych

Punktem wyjścia jest zastanowienie się nad tym, ile osób będzie przebywać w tym samym czasie w pomieszczeniu i jaki rodzaj prac wykonywać. Jeśli jest to typowa praca przy komputerze i nie wymaga ona dodatkowych czynności, wówczas najważniejszy jest odpowiedni rozstaw mebli – stołów i krzeseł. Niestety w wielu przypadkach aranżacja biura kończy się właśnie na tym. Meble zostają ustawione w nijakiej przestrzeni, w której dominuje zazwyczaj przytłaczająca kolorystyka. Jeśli nie chce się tak skończyć, pora na wykonanie kolejnego kroku. Trzeba zacząć projektować.

Pomysł na projekt ścian i podłóg w biurze

Praca w biurze wymaga skupienia, więc kolorystyka panująca w tym miejscu nie powinna być zbyt jaskrawa i ekstrawagancka. Dobrym rozwiązaniem polecanym przez architektów jest utrzymanie ścian w jasnej np. beżowej kolorystyce i umieszczenie na nich grafik nawiązujących do rodzaju prowadzonej działalności. Innym podejściem jest wyłożenie jednej ze ścian płytkami imitującymi czerwoną cegłę.
W przypadku podłóg warto stawiać na wysokiej jakości materiały – płytki lub panele nawiązujące kolorystyką do tej zastosowanej na ścianach. Zapomnij raczej o wykładzinach, dywanach i różnego rodzaju chodnikach.

Praca razem, ale i osobno

Obecnie modne są biura „open space”. Jednak i w ramach nich można w prosty sposób wydzielić strefy, w jakich znajdzie się miejsce dla kilku osób podzielonych na mniejsze np. dwuosobowe zespoły. Praktyczną, ale i zarazem ciekawą aranżację uda się stworzyć za pomocą parawanów czy też przesuwanych paneli. Są one dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej i wzorniczej.

projektowanie biura

Aranżacja oparta ma meblach modułowych

Zamiast ciężkich masywnych mebli w biurze, architekci wnętrz polecają ich modułowe odpowiedniki. W większości przypadków wyróżniają się one ciekawym designem i co ważne, pozwalają na projektowanie biura na wiele różnych sposobów. Biurowa aranżacja oparta na meblach modułowych dostosowuje się idealnie do potrzeb pracowników i przy odrobinie kreatywności pozwala uzyskać naprawdę interesujące projekty.

Jeśli urządzasz i próbujesz zaprojektować biuro dla kilku osób, skonsultuj się z architektem wnętrz z Subdadesign z Lublina.