Aranżacja łazienki – o czym należy pamiętać?

Współpracujący z Subdadesign w Lublinie architekt, wskaże na optymalne rozwiązania, które uczynią z tego pomieszczenia piękne i funkcjonalne miejsce. Zapoznaj się również z cennymi poradami.Współpracujący z Subdadesign w Lublinie architekt, wskaże na optymalne rozwiązania, które uczynią z tego pomieszczenia piękne i funkcjonalne miejsce. Zapoznaj się również z cennymi poradami.
5

Łazienka – wymagająca architektura wnętrza

Zanim zaczniemy przygotowywać projekty tego wnętrza, zadajmy sobie dwa ważne pytania, gdyż od tego zależy końcowy efekt. Po pierwsze, jakim metrażem dysponujemy? Po drugie, ile osób na co dzień będzie korzystać z łazienki i w tym samym czasie? Odpowiadając na nie, mamy już większą wiedzę na temat tego, jakie sanitariaty wybrać oraz jak je rozmieścić. Wstępne projektowanie wnętrz powinno również uwzględnić to, jakie meble (np. szafki na ręczniki, regały na kosmetyki itp.) znajdą się w łazience i czy stanie w niej pralka. Dzięki przemyślanym decyzjom nawet niewielkie pomieszczenie spełni idealnie swe przeznaczenie.

Sprawdzone projekty i aranżacje małych łazienek

Przy tego typu aranżacji wnętrz warto zwrócić uwagę na kilka niezawodnych pomysłów. Niejeden architekt będzie trzymał się tego, że minimum wyposażenia oznacza maksymalną funkcjonalność. Tak też w małej łazience ciekawie zaprezentuje się np. bezbrodzikowy natrysk obudowany szklaną szybą i wkomponowany we wnękę w pomieszczaniu. Obok można zamontować podwieszany sedes, a na przeciwnej ścianie – średnich rozmiarów umywalkę, pod którą znajdzie się otwarta metalowa szafka na kosmetyki. Nad umywalką umieśćmy duże lustro, jakie będzie odbijać światło i optycznie powiększać przestrzeń. Jeśli potrzebujemy więcej miejsca do przechowywania, ustawmy w narożu łazienki ażurowy regał metalowy. Rozpoczynając projektowanie wnętrz, pamiętajmy również o tym, aby uwzględnić kolorystykę ścian i podłóg, oświetlenie oraz dodatki, aby komponowały się z ww. wyposażeniem. Zastanówmy się nad tym, czy architektura konkretnego wnętrza pozwala nam na więcej niż wydaje nam się na pierwszy rzut oka.

4

Aranżacja i dekoracja dużej łazienki

Wielometrażowa przestrzeń zdaje się prostsza w urządzeniu. Jednak i tutaj możemy napotkać na kilka przeszkód i popełnić błędy – np. w nieodpowiedni sposób rozstawić sanitariaty lub wprowadzić zbyt dużo mebli. Podobnie jak wcześniej, warto znać umiar i skonsultować pomysły z kimś, dla kogo projektowanie wnętrz nie stanowi tajemnic. Doświadczony architekt wskaże na najlepsze materiały i sposoby zagospodarowania łazienki. Pamiętajmy, że to pomieszczenie urządzamy lub remontujemy raz na kilka, nawet kilkanaście lat. Tym bardziej, w trosce o naszą wygodę i względy estetyczne zdecydujmy się na to. W przygotowaniu projektu pomoże Subdadesign z Lublina.

6