Aranżacja letniego salonu

Lato jest szczególną porą roku i to, co w niej najlepsze chciałoby się zachować na jak najdłużej. Mowa o słońcu i cieple, jakie ze sobą przynosi. Możesz zatrzymać te pozytywne aspekty lata, jeśli tylko zdecydujesz się na nową aranżację, np. salonu. Sprawdź, jakie rozwiązania może polecić architekt wnętrz. Zobacz, jakie wyposażenie i dekoracje okażą się najlepsze.projektowanie-wnetrz-lublin-1a

Architektura wnętrza w letniej odsłonie

Nie musisz od razu decydować się na ekstremalne rozwiązania i aranżowanie salonu w takim stylu, który nawiązywałby do egzotycznych zakątków świata i tych kojarzonych z gorącymi wakacjami. Często wystarczy, że dokonasz niewielkich zmian, np. odświeżysz wyposażenie i dekoracje znajdujące się w tym pomieszczeniu. Tym, co może jeszcze podpowiedzieć architekt to:

  • zmiana koloru ścian lub ich ozdobienie np. fototapetą,
  • usunięcie grubych i ciężkich materiałów,
  • wpuszczenie więcej naturalnego światła,
  • bazowanie na kolorach i wzorach nawiązujących do lata – morza, plaży, wielobarwnych ogrodów.

Jeśli wciąż nie masz pomysłu, jak może wyglądać metamorfoza Twojego salonu, skorzystaj z pomocy Subdadesign z Lublina. Zdolni projektanci sprawią, że w architekturze pokoju dziennego zajdą ogromne zmiany.

Aranżacje w kolorach lata

wyposazenie-i-dekoracja-wnetrz-lublin-1b

Jeśli szukasz idealnej palety barw, to w pierwszej kolejności powinieneś skupić się na różnych odcieniach żółtego i niebieskiego. Dobrym pomysłem jest użycie bieli, która optycznie powiększy architekturę wnętrza i wywoła wrażenie, że jest w niej nieco chłodniej. Zapytaj architekta, jak w Twoim salonie z dobrym efektem można połączyć te trzy barwy.

Wyposażanie i dekorowanie letnią porą

Jak już wspomniano, elementy wyposażenia i dekoracje mogą odegrać szczególne role, gdy tworzy się aranżacje w letnim stylu. Jeśli chcesz zachować najpiękniejszą porę roku w domu lub mieszkaniu, to pomyśl:

  • nad zmianą tapicerowanego ciężkiego fotela na ten wykonany z wikliny lub rattanu,
  • ściągnięciu z okien grubych zasłon, a w ich miejscu zawieszeniu zwiewnych, lekkich tkanin w jasnych barwach,
  • dodaniu poszewek na poduszki z printem przedstawiającym np. liście palmowe, flamingi czy kaktusy,
  • wstawieniu do pomieszczenia egzotycznych roślin,
  • dodaniu dekoracji, jakie kojarzą się z wakacjami nad morzem, czy też zwiedzaniem popularnych wśród turystów miast oraz pamiątek z wojaży, gdyż dzięki temu salon stanie się bardziej spersonalizowany.

Co mogą jeszcze powiedzieć architekci? Najlepiej, aby architektura wnętrza pozostawała jasna i sprawiała wrażenie, że można w niej oddychać.