Ciekawe sposoby na aranżowanie i dekorowanie wnętrz

Podczas urządzania domu lub mieszkania – architektura wnętrz odgrywa bardzo ważną rolę. Możemy ją kształtować i sprawić, że projektowanie stanie się dla nas przygodą. Często w tej przygodzie towarzyszy nam architekt i jego porady. Sprawdźmy, jak mogą wyglądać ciekawe projekty wnętrz i jak je dekorować w niestandardowy sposób.


Sposoby na aranżowanie i dekoracje wnętrz Lublin i Olsztyn

Projekty wielofunkcyjne – schody

Jeśli w domu mamy schody, wykorzystajmy przestrzeń znajdującą się pod nimi. Doceńmy potencjał, jaki daje nam architektura wnętrza. Nasz projekt możemy sprowadzić np. do półek na książki, miejsca do pracy lub czytania. Gdy będziemy chcieli ukryć przestrzeń pod schodami, możemy wykorzystać drzwi przesuwne, które pomalujemy farbą do tablic. Dzięki temu uzyskamy ciekawy efekt i dzieci będą miały przestrzeń do artystycznej zabawy.

Zabawa architekturą pomieszczenia

Podczas urządzania i dekorowania wnętrz starajmy się wykorzystywać to, co uznaje się za wyzwania i przeszkody. Tak też np. belki stropowe możemy pomalować na intensywny kolor – niebieski, czerwony lub zielony. Inną opcją jest podwieszenie na nich stelaża z hakami, na których zawisną patelnie oraz garnki.
Gdy w domu znajdują się słupy i kolumny wykorzystajmy je jako miejsca do wyeksponowania fotografii czy też zaaranżowania wiszącego ogródka. Posiadacze zwierząt, a dokładniej mówiąc kotów, mogą na słupie przygotować wyjątkowy drapak dla swojego pupila.

Zmiany w architekturze wnętrza

Czasem nasza przestrzeń do urządzenia nie jest taka, jakbyśmy chcieli. Co zatem zrobić, jeśli dane pomieszczenie jest za małe lub za duże? Co może zaproponować architekt?
W pierwszym przypadku nasz projekt powinien opierać się na dekoracjach w jasnych kolorach. Dodatkowo architekci polecają w niewielkich przestrzeniach zastosowanie luster – nawet na dwóch, trzech ścianach. Modele w pięknych ramach staną się ciekawym dodatkiem do wnętrz i będą odbijać światło, dzięki czemu wnętrze ulegnie optycznemu powiększeniu.

Projektowanie i architektura wnętrz na przykładzie pokoju dziennego Lublin Olsztyn

Z kolei projektując wielometrowe pomieszczenia, możemy podzielić je na kilka konkretnych stref. Zamiast tradycyjnych ścianek działowych warto wykorzystać te szklane z przyciągającymi wzrok nadrukami. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie parawanów, jakie okażą się oryginalną i zarazem praktyczną dekoracją.
Jeśli wciąż mamy wątpliwości, jak ciekawie można udekorować wnętrza, skonsultujmy się z architektem wnętrz z Subdadesign z Lublina i Olsztyna. Razem z nim przekonamy się, że projektowanie jest przyjemne.