Czy po kupnie mieszkania będzie potrzebny mi architekt?

Któż w końcu nie chce mieć prywatnego gniazdka, w którym będzie można się skryć po całym dniu pracy, by wypocząć czy spędzić czas z bliskimi?


Któż w końcu nie chce mieć prywatnego gniazdka, w którym będzie można się skryć po całym dniu pracy, by wypocząć czy spędzić czas z bliskimi? Jednak w przypadku zakupu nowego mieszkania, przed jego właścicielami pojawia się jeszcze jedno wyzwanie – aranżacja jego wnętrza.

architecture-1857175_1920

Wielu ludzi decyduje się na samodzielne urządzenie własnego mieszkania, jednak efekt nie zawsze jest taki, jakiego oczekiwali. Ci zaś, którzy stwierdzili, że projektowanie wnętrz jest dla nich zadaniem zbyt wymagającym, wybierają pomoc profesjonalnego architekta. Kto inny miałby w końcu stworzyć najbardziej przemyślane wnętrze, jak nie osoba, której specjalizacją jest architektura?

Dobry architekt wnętrz z Lublina przede wszystkim wysłucha oczekiwań swojego klienta – głęboki wywiad pozwala na sprecyzowanie tego, co mieszkaniec danego lokalu chciałby osiągnąć, a czego sam nie jest w stanie zrealizować.

Zaprojektowanie mieszkania z profesjonalnym architektem

Czym powinien się charakteryzować dobry projektant? Jak wspomniano wyżej – powinien przeprowadzić dokładny wywiad ze swoim klientem. Dzięki niemu będzie wiedział, jakiego stylu trzymać się przy tworzeniu koncepcji aranżacji wnętrza.

Jednym z największych wyzwań, z jakim może zmagać się projektant, jest moment, kiedy osoby, przychodzące do niego po pomoc w zaprojektowaniu swojego mieszkania, mają przesycony obraz tego, co chcieliby uzyskać. Tego typu klienci często mają ogólną wizję, okraszoną wieloma szczegółami, jak rodzaje rolet, mebli i innych detali, które zgodnie z ich marzeniami miałyby się pojawić w danym wnętrzu. Dobry architekt, poprzez swoje doradztwo, pomaga wyselekcjonować najlepsze pomysły i tworzy projekty wraz ze swoim klientem, dzięki czemu to właściciel mieszkania staje się głównym twórcą aranżacji wnętrza.

simpolo-2020193_1920

Dlaczego warto skorzystać z takiej pomocy?

Architektura wnętrz wcale nie jest prostym zagadnieniem. Projektowanie funkcjonalnej przestrzeni i sprostanie wymaganiom klientów wymaga bardzo elastycznego podejścia. W Lublinie posiadamy zespół wykwalifikowanych specjalistów, których projekty z całą pewnością znajdą uznanie wśród najbardziej wymagających osób.

floor-plan-1474454_1920

Tworząc samodzielnie projekt wykończenia wnętrza, często targają nami różnego rodzaju wątpliwości. Zmagamy się także z licznymi dylematami, dotyczącymi różnych rozwiązań (np. wybór między żaluzjami a roletami). Dobry projektant z Lublina potrafi przedstawić ich zalety i wady, a także określić, które z nich będą najbardziej funkcjonalne dla konkretnego pomieszczenia. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu stworzy plan wnętrza, który nie tylko będzie spełniać wymogi estetyczne jego klientów, ale także nie zniekształci i nie zmniejszy optycznie, ani fizycznie przestrzeni.