Jak dobierać kolory do wnętrz?

Każdy chce żyć i przebywać w pomieszczeniach, w jakich czuje się dobrze – jak u siebie. Aby móc je wykreować, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach np. odpowiednim doborze kolorów, które zostaną zastosowane na ścianach.


232123

Każdy chce żyć i przebywać w pomieszczeniach, w jakich czuje się dobrze – jak u siebie. Aby móc je wykreować, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach np. odpowiednim doborze kolorów, które zostaną zastosowane na ścianach. Jakich porad może udzielić w tej dziedzinie architekt wnętrz? Sprawdźmy i już zacznijmy dekorować dom lub mieszkanie!

Projektowanie z uwzględnieniem kolorystyki

Przy wykorzystaniu odpowiednio dobranych barw, aranżacja domu lub mieszkania okazuje się łatwiejsza i przynosi doskonałe efekty. Każdy doświadczony projektant z pewnością powie nam, że ciemne kolory nie pasują do małych pomieszczeń, gdyż je jeszcze bardziej zmniejszają. W niewielkich przestrzeniach starajmy się zatem wykorzystywać palety jasnych barw. Skorzystajmy z innych dodatkowych porad projektantów. Jeśli decydujemy się w jednym pokoju na pomalowanie ścian na różne kolory, to weźmy pod uwagę te o podobnym nasyceniu. Wówczas aranżacje wnętrz będą bardziej spójne i estetyczne.

Skorzystajmy z innych porad i wskazówek, jakich udzielą architekci z Subdadesign z Lublina. Przekonajmy się, że projektując dom lub mieszkanie – ich wnętrza, można bawić się świetnie.

Aranżacja wnętrz za pomocą barw – co jeszcze warto wiedzieć?

Pamiętajmy o tym, że za pomocą kolorów udaje się wydzielić strefy w domu lub mieszkaniu. Wówczas dobrym pomysłem jest zastosowanie jasnego odcienia w salonie i ciemnego w jadalni. Możemy jeszcze bardziej udekorować ogromną przestrzeń łączącą różne funkcje. Wówczas architekt doradzi nam zastosowanie na jednej ze ścian matowej farby, a na drugiej połyskliwej o podobnym odcieniu.

Ważne jest także to, aby projektowanie przestrzeni mieszkalnych opierało się na barwach, jakie pozytywnie wpływają na nasz nastrój. Wśród kolorów, jakie może polecić każdy projektant, znajdą się m.in.: żółty, zielony oraz niebieski. Utrzymane w pierwszym z wymienionych kolorów aranżacje wprowadzają nas w dobry nastrój i co ważne, motywują do działania. Z kolei według projektantów oraz psychologów niebieski i zielony działają uspokajająco – pozwalają się wyciszyć, odpocząć. Z tego względu doskonale sprawdzą się w sypialni oraz salonie. Jeśli zależy nam na bardziej wyrazistych formach, nie bójmy się intensywnych barw – czerwieni, jaka dodaje wiele energii oraz fioletu wnoszącego do pomieszczeń powiew elegancji.

1231321321

Jeśli marzymy o pięknym domu lub mieszkaniu, gdzie w doskonały sposób została wykorzystana paleta barw, skontaktujmy się z architektami z Subdadesign z Lublina. Ich bogate doświadczenie oraz niezawodny zmysł estetyczny są gwarancją tego, że zaprojektowane zostaną wnętrza, w jakich będziemy czuć się doskonale.