Graficzne motywy we wnętrzach – pomysły

Przestrzenie można aranżować na wiele różnych sposobów. Jednym z bardzo popularnych i cieszącym się dużym zainteresowaniem jest ten oparty na wykorzystaniu motywów graficznych. Sprawdź, co może doradzić dekorator wnętrz i co zyskać architektura pomieszczenia.


graficzne-motywy-we-wnetrzach

Co polecają projektanci?

Motywy graficzne kojarzą się głównie z plakatami i obrazami. Niejeden projektant powie jednak, że warto pójść o krok dalej i przenieść je na inne powierzchnie w domu. Jakie? Mowa m.in. o tekstyliach, czyli poszewkach poduszek, zasłonach, pościeli itp. Motywy graficzne sprawdzą się również na ścianach w wielu pomieszczeniach. Dzięki temu w architekturze wnętrza zajdą pozytywne zmiany.

Jakie wzory są popularne?

Często dekoratorzy w swej pracy posługują się takimi motywami jak:

  • rośliny (liście, kwiaty),
  • figury geometryczne (czasem sprawiające wrażenie trójwymiarowości),
  • owoce i warzywa.

Dzięki takiej wszechstronności aranżacja wnętrz nie będzie problematyczna. Wśród szerokiej gamy wzorów znajdziesz ten idealny. Pomoże on odmienić w ciągu kilku chwil nijakie pomieszczenie i to stosunkowo niskim kosztem.

Jeśli brakuje Ci pomysłów, z pomocą przychodzą projektanci wnętrz z Subdadesign z Lublina.

Motywy roślinne

Szczególnie polecane do wnętrz, jakie można nazwać kobiecymi lub tych przeznaczonych do wypoczynku, czyli salonu oraz sypialni. Rośliny, a szczególnie kwiaty są popularne dla aranżacji utrzymanych w stylu angielskim, prowansalskim lub shabby chic. Obejrzyj kilka takich wnętrz i przekonaj się, jak dekorator je zastosował.

Motywy geometryczne

W tym przypadku dekoratorzy wnętrz zalecają rozwagę, gdyż geometryczne wzory mogą czasem negatywnie wpływać na architekturę wnętrza. Jednak przy pomocy projektanta mogą wydobyć potencjał pomieszczenie i np. optycznie je powiększyć.

motyw geometryczny

Ostatnio bardzo popularnym motywem jest tzw. plaster miodu. Jest on eksponowany zazwyczaj na jednej ze ścian np. w salonie za kanapą. Jego powtórzeniem w miniaturze czasem jest zastosowane na poduszkach.

Motywy warzywno-owocowe

Bardzo popularna jest aranżacja, gdzie motywy te pojawiają się pod postacią niewielkich printów, jakie zdobią zazwyczaj kuchenne obrusy czy inne tekstylia kuchenne. Jednak od kilku lat warzywa i owoce zyskują coraz większe rozmiary. Jak?
Polecanym sposobem na ich wykorzystanie jest bowiem zamontowanie w kuchni paneli szklanych, jakie ciągną się przez całą szerokość blatu między dolnymi i górnymi szafkami. Dzięki takiemu podejściu architektura wnętrza zyskuje na świeżości i staje się modna.
Szklane panele z motywami owocowo-warzywnymi sprawdzą się także w małych restauracjach i bistrach.