Home staging – na czym polega i o czym warto pamiętać?

Obecnie projektanci wnętrz poza tworzeniem planów wymarzonych mieszkań dla klientów realizują innego typu zadania.


architect-254579_1920

Obecnie projektanci wnętrz poza tworzeniem planów wymarzonych mieszkań dla klientów realizują innego typu zadania. Związane jest to z dużą konkurencją na rynku nieruchomości – ich sprzedaży przez prywatne osoby. Aby wyróżnić się ze swą ofertą, często z pomocą przychodzi im właśnie architekt lub projektant, który ma za zadanie przygotować dom czy też mieszkanie w taki sposób, aby zwróciło jak największą uwagę kupujących. Między innymi na tym polega home staging. Co warto wiedzieć na ten temat? Przekonajmy się!

Aranżacja wnętrz na sprzedaż, czyli home staging

Home staging narodziło się w latach 70. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych, ale w Polsce dopiero od niedawna zyskuje popularność. Podejście to pozwala szybciej oraz z większym zyskiem sprzedać nieruchomość. Jednym z najważniejszych kroków w tej technice jest przeobrażenie przestrzeni, w których dotychczas miało miejsce czyjeś codzienne życie na takie, jakie stanie się atrakcyjne dla potencjalnych nabywców, aby „mogli w nich zobaczyć siebie”. Jeśli zatem planujesz sprzedać dom lub mieszkanie, pomyśl, czy projektowanie na nowo Twojej prywatnej przestrzeni nie zwiększy szans na rynku sprzedaży nieruchomości. Skontaktuj się z Subdadesign z Lublina, aby uzyskać więcej informacji na ten temat.

building-plan-354233_1920

Jakie zabiegi stosują projektanci wnętrz?

Jak już wspomniano, home staging ma sprawić, że kupujący poczują, że ich wysokie wymagania dotyczące nieruchomości są spełniane oraz mogą wprowadzić się do domu/mieszkania, w jakim nie czuje się obecności poprzednich lokatorów. Aby osiągnąć taki efekt, warto skorzystać ze wskazówek, jakie przedstawia architekt czy też dekorator. Niekoniecznie muszą być to ogromne remonty.

Nawet drobne zmiany kosmetyczne i inne zabiegi wykonane, zanim zaprosimy do nas zainteresowanych kupnem, mogą przynieść pozytywne efekty. Zatem np.:

  • odświeżmy zabrudzone, odrapane ściany;
  • usuńmy stare, zniszczone elementy wyposażenia – meble, sprzęt AGD;
  • uporządkujmy przestrzeń – powiększmy ją, usuwając zbędne elementy;
  • nie eksponujmy osobistych przedmiotów (ubrania, ręczniki, kosmetyki), pamiątek (zdjęcia) itp.;
  • zadbajmy o naturalne światło oraz przyjemny zapach w pomieszczeniach.

 

To zaledwie kilka porad, jakie możemy wykorzystać. Jednak warto, aby aranżacja wnętrz na sprzedaż została przygotowana i przeprowadzona przez specjalistów w tej dziedzinie. Wówczas mamy pewność, że nie pominiemy ważnych elementów, skupimy się na istotnych szczegółach, oszczędzimy czas i pieniądze, a zyskamy w krótkim czasie nabywców na nasz dom lub mieszkanie. Jeśli nas to przekonuje, rozważmy projektowanie wnętrz na sprzedaż, jakie przygotuje Subdadesign z Lublina.