Jakie wybrać dekoracje i dodatki do łazienki?

Chcąc zaaranżować stylową łazienkę, warto starannie dopasować jej projekt do indywidualnych parametrów wnętrza. Tylko wtedy można wydobyć jego potencjał i zyskać pomieszczenie, które zachwyci wystrojem oraz funkcjonalnością. Kluczowym elementem w każdym designie są dodatki. To one dekorują całość i stanowią swoistą wisienkę na torcie, świadcząc o dopracowaniu aranżacji do perfekcji. Sprawdź, jakie ozdoby i detale wybrać do swojego mieszkania.jakie dodatki do łazienki

Łazienka z charakterem dzięki starannie dobranym dodatkom

Każdy projekt łazienki powinien uwzględniać obecność praktycznych i jednocześnie dekoracyjnych dodatków. Aby aranżacja wnętrz była w rezultacie stylowa i funkcjonalna, pamiętaj o kilku istotnych wskazówkach. Jakich?

  • Spójność całego wystroju – wyjątkiem jest sytuacja, w której stawiasz na eklektyzm i eksperymentujesz z mieszaniem barw, wzorów czy faktur. Jeśli jednak cenisz klasykę i nie chcesz zaskakiwać oryginalnymi zestawieniami, dobieraj dodatki zgodnie z zastosowaną w łazience kolorystyką.
  • Unikaj przesytu – jest on niewskazany, ponieważ wywołuje wrażenie chaosu i nieporządku, może też przytłaczać. O wiele lepiej wyglądają projekty łazienek, w których liczba dodatków została ograniczona do koniecznego minimum, a dekoracje stanowią jedynie stylowy akcent, a nie element dominujący w pomieszczeniu.
  • Bazuj na funkcjonalnych akcesoriach – obecnie rynek dodatków łazienkowych jest ogromny, dlatego z łatwością znajdziesz gadżety łączące w sobie funkcje praktyczne i dekoracyjne. To różnego rodzaju mydelniczki, stojaki na papier toaletowy, ozdobne kubki na szczoteczki do zębów czy całe zestawy tych produktów. Aby ocieplić wnętrze i uczynić je nieco przytulniejszym, na podłodze połóż dywanik. W roli dekoracyjnej świetnie sprawdzają się też… ręczniki, jak również kosmetyki w eleganckich opakowaniach.

Jakie dekoracje do łazienki wybrać?

Oczywiście nie musisz rezygnować z przedmiotów czysto dekoracyjnych, które nie pełnią żadnej funkcji praktycznej. Zwróć jedynie uwagę, aby nie było ich zbyt wiele. Wśród takich elementów warto postawić na:

  • kwiaty – zwłaszcza jeśli w pomieszczeniu jest okno. Istnieje kilka gatunków roślin, które idealnie czują się w wilgotnych pomieszczeniach – to na przykład paprotka lub bluszcz. Ustawiając je na parapecie, wniesiesz do wnętrza nieco świeżej energii i ożywisz aranżację,
  • fototapety – ten element musisz przemyśleć już w momencie, gdy planujesz wykończenie wnętrz – często zajmuje on całą ścianę i prezentuje się niezwykle efektownie. W łazience sprawdzi się motyw wodospadu, plaży czy zielonej roślinności.

Nie wiesz, jak zaprojektować swoją łazienkę? Skorzystaj z pomocy profesjonalistów!

Jeśli nie wiesz, jak wydobyć potencjał wnętrza, zgłoś się do specjalistów. Na stronie internetowej Subdadesign.pl znajdziesz usługi obejmujące wykończenia, aranżacje wnętrz i projektowanie łazienek w Olsztynie. Korzystając z pomocy profesjonalistów, zyskujesz pewność, że Twoje mieszkanie będzie modne, stylowe i funkcjonalne! Skonsultuj się z architektem i wykreuj łazienkę swoich marzeń.