Kawalerka w nowoczesnym stylu

Urządzenie kawalerki może wydawać się problematyczne – mały metraż i ograniczone możliwości aranżacyjne to spore wyzwanie. W takich sytuacjach doskonałym pomysłem jest skorzystanie z pomocy projektanta wnętrz. Dzięki niemu nawet małe i pozornie nieustawne wnętrza zyskają nowy charakter i zaskoczą funkcjonalnością. Sprawdź, jak wykreować stylowy i nowoczesny design w niewielkim mieszkaniu.


Kawalerka w nowoczesnym stylu

Modna kawalerka – praktyczne porady

Chcąc mieć pewność, że kawalerka zostanie urządzona praktycznie, a jednocześnie w modnym stylu, pamiętaj o kilku najważniejszych wskazówkach – zna je każdy projektant wnętrz, dlatego warto mieć je na uwadze:

  • stawiaj na minimalizm – małe pomieszczenia najlepiej urządzać w myśl zasady: im mniej, tym lepiej. Wnętrze zagracone nadmiarem wyposażenia i dodatków nie wygląda dobrze, ciężko się w nim odnaleźć i zwyczajnie przytłacza, dlatego ogranicz umeblowanie do niezbędnych przedmiotów,
  • zdecyduj się na jeden styl – tak modny w ostatnim czasie eklektyzm kłóci się z ideą minimalizmu. Projektant wnętrz, któremu zlecisz urządzenie kawalerki, da Ci do wyboru kilka designów pasujących do małych mieszkań – najlepiej sprawdza się styl skandynawski, a jeśli pomieszczenie jest wysokie, postaw na loft. Możesz pokusić się również o aranżację w duchu prowansalskim,
  • wybieraj jasne kolory ścian i wyposażenia – jak wiadomo, ciemne barwy optycznie zmniejszają wnętrze, dlatego w kawalerce – chcąc zachować wrażenie przestronności i wizualnie powiększyć pomieszczenie – lepiej stawiać na biel, szarość i beż,
  • dobierz lekkie dodatki tekstylne – zrezygnuj z ciężkich firan, masywnych dywanów czy grubego koca na kanapie. W kawalerce wszystkie dekoracje powinny być zwiewne i kojarzyć się z lekkością. Dzięki temu odciążają pomieszczenie i sprawiają, że całość wygląda lepiej.

Jak wydzielić część sypialną od rekreacyjnej?

Dużym wyzwaniem podczas urządzania kawalerki jest funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni – musisz oddzielić strefę sypialną od dziennej, nieraz również należy wydzielić aneks kuchenny. Dobry projektant wnętrz doskonale wie, jak wykonać to zadanie. Jeśli metraż na to pozwala, warto wykorzystać regał z książkami w roli ścianki działowej. Podobną rolę odegra klasyczny parawan lub zasłonka. Zadbaj o swoją prywatność, aby czuć się komfortowo w małym mieszkaniu.

W części jadalnianej postaw stół – nie musi być duży, a najlepiej, jeśli jest to model rozkładany. Dzięki temu nie zajmie dużo miejsca na co dzień, a gdy odwiedzą Cię goście, zapewni optymalną powierzchnię do wspólnego zjedzenia posiłku. Ciekawym pomysłem jest też zaaranżowanie wyspy kuchennej, która oddzieli aneks od strefy salonowej i jednocześnie posłuży jako dodatkowy blat. Ustawione przy niej hokery wprowadzą do aranżacji modernistyczną nutę.

Marzy Ci się nowoczesna kawalerka? Projektant wnętrz pomoże ją urządzić!

Jeśli nie wiesz, czy samodzielnie podołasz urządzaniu kawalerki, skorzystaj z pomocy projektanta wnętrz. Profesjonalne podejście, bogate doświadczenie i niebanalny zmysł estetyczny – to wszystko znajdziesz na stronie subdadesign.pl, gdzie swoje usługi prezentuje architekt wnętrz. Sprawdź, co może dla Ciebie zrobić i zachwyć się swoim nowoczesnym mieszkaniem.