Kwiatowe motywy we wnętrzach – aranżacje

W aranżacji wnętrz pewne rozwiązania nigdy nie wychodzą z mody. Mogą one dotyczyć m.in. stosowanych rozwiązań architektonicznych, materiałów czy też motywów przewodnich. Wśród ostatnich z wymienionych popularne są kwiatowe oraz roślinne wzory. Zobacz zatem, jak możesz je wykorzystać w projekcie dowolnego pomieszczenia w domu lub mieszkaniu.kwiatowy motyw

Projektowanie wnętrz wypełnionych kwiatami – dla kogo?

To rozwiązanie szczególnie polecane, jeśli podobają Ci się projekty wnętrz utrzymane w takich stylach jak np. angielski, toskański, rustykalny czy prowansalski. Takie podejście w aranżacji architekci polecają w sytuacjach, kiedy chcesz, aby przestrzeń zyskała na przytulności, harmonii, odrobinie kobiecego pierwiastka. Kwiatowa aranżacja daje szerokie pole do popisu zarówno na poziome materiałów wykończeniowych, mebli oraz dodatków.

Jak wprowadzić i zaprojektować kwiaty we wnętrzach?

Wśród kilku niezawodnych i efektownych sposobów należy wspomnieć m.in. o:

  • sofie i fotelach obitych tkaniną o kwiatowym princie,
  • tapetach i fototapetach z opisywanym motywem,
  • poduszkach, zasłonach, dekoracjach.

Jeśli już powoli czujesz ten klimat, ale masz obawy odnośnie własnych pomysłów, posłuchaj tego, co może doradzić architekt wnętrz z Subdadesign z Lublina.

motywy kwiatowe

Meble całe w kwiatach

Z pewnością taka aranżacja może zostać uznana za odważną i rzucającą się w oczy. Przykładowo sofa obita tkaniną prezentującą opisywany wzór doskonale wpasuje się w projekt kobiecego salonu. Będzie ona stanowić centralny punkt pomieszczenia. Warto zatem zadbać o odpowiednie tło dookoła i postawić na bardziej stonowany charakter ścian i podłóg – utrzymanych w białej lub beżowej kolorystyce. Wśród porad architektów znajdziesz te mówiące o tym, że kwiatowe motywy mogą pojawiać się jeszcze na kilku dodatkach w pomieszczeniu, ale nie powinno być ich zbyt dużo, aby nie przytłoczyć przestrzeni.

Projekty oparte na tapetach i fototapetach

Niejeden architekt wnętrz powie, że szybkie i efektowne zmiany we wnętrzach warto zacząć od tych materiałów. To rozwiązanie w sam raz dla Ciebie, jeśli projektowanie od zera aranżacji salonu lub sypialni zaczyna Cię powoli przerastać, ale potrzebujesz zmiany otoczenia. Zatem poszukaj wśród wielu dostępnych wzorów tapet i fototapet, jakie swą kolorystyką będą nawiązywać lub kontrastować z tą, już zastosowaną w pomieszczeniu. Wyeksponuj wybrany wzór na ścianie, na której ustawiona jest sofa, łóżko lub stół jadalniany.

Aranżacje oparte na tkaninach i dekoracjach

Kwiatowe wnętrza z łatwością zaprojektujesz samodzielnie, sięgając po poszewki na poduszki, pościel, zasłony czy maty na stół prezentujące właśnie ten motyw. Skorzystaj także z doniczek, kloszów lamp, dywanów, ceramiki opatrzonych właśnie takim printem. Spróbuj te tkaniny i dekoracje łączyć z ww. meblami oraz fototapetami i tapetami, aby uzyskać pełną kompozycję.