Łazienka – projekt nowoczesny

Zgodność z obowiązującymi trendami designerskimi to wymóg, jaki stawia się przed projektantami. Wielu inwestorów ceni nowoczesne aranżacje i chce, aby odzwierciedlały one panującą aktualnie modę. Oczywiście liczy się też funkcjonalność i – jeśli nie chce się wykonywać remontu zbyt szybko – uniwersalność. Sprawdź, jak pogodzić wszystkie te wymagania w łazience!projektowanie łazienek olsztyn

Aranżacja wnętrz w Olsztynie? Postaw na profesjonalne usługi!

Zastanawiasz się, jak urządzić nowoczesną łazienkę? Projektowanie pomieszczeń – zwłaszcza tych wymagających, małych czy ulokowanych na poddaszu – warto zlecić profesjonalistom. Architekci wnętrz doskonale wiedzą, jak wykorzystać potencjał każdego mieszkania i znają sposoby na wykreowanie idealnego designu.

W przypadku łazienek trzeba pamiętać o:

  • wyrazistych kolorach – nowoczesne aranżacje wnętrz odchodzą od stonowanych i neutralnych barw, stawiając na intensywne i odważne odcienie. Doskonale sprawdza się zieleń, połączenie czerni z bielą, a nawet czerwień. Wykorzystanie takich kolorów wcale nie musi oznaczać krzykliwości – wystarczą akcenty w postaci starannie dobranych dodatków, aby pomieszczenie zyskało świeży wygląd i prezentowało się modernistycznie,
  • wysokiej jakości materiałach wykończeniowych – mają one znaczenie nie tylko z uwagi na design, lecz także na trwałość aranżacji. Projektowanie łazienek wymaga odpowiedniego doboru komponentów – muszą być one odporne na działanie wilgoci, aby na długo pozostawać w nienaruszonym stanie,
  • grze światłem i tworzeniu pożądanych efektów optycznych – jeśli wnętrze jest małe, pozbawione okien i ciemne, warto – tworząc projekt łazienki – skoncentrować się na oświetleniu, zastosowaniu dużej liczby przeszkleń oraz jasnych kolorów. Optyczne powiększanie przestrzeni to domena profesjonalnych architektów.

Nowoczesna łazienka, czyli jaka?

Jak już wspomniano, modernistyczna aranżacja wnętrz to odważne barwy, sprytne rozwiązania podnoszące funkcjonalność i pozwalające uzyskać lepszy efekt wizualny. Co jeszcze ma znaczenie? Projekty łazienek uwzględniają obecność prysznica lub wanny – wybór zależy od upodobań inwestora, a także parametrów metrażowych pomieszczenia. Nie wszędzie uda się zmieścić wannę, jednak przeważnie jest to możliwe. Obecnie produkowane są modele narożne, o kompaktowych wymiarach, dzięki czemu mogą z nich korzystać właściciele nawet niewielkich wnętrz.

Alternatywą dla wanny jest prysznic. W nowoczesnej łazience powinien on być przeszklony, mieć przesuwne drzwi i – jeśli to możliwe – nie posiadać brodzika. Modne są obecnie kabiny typu walk-in, które sprawdzają się szczególnie w pomieszczeniach użytkowanych przez dzieci i osoby starsze.

Szukasz projektu nowoczesnej łazienki? Sprawdź dostępne propozycje!

Profesjonalni architekci wnętrz z Olsztyna z chęcią stworzą dla Ciebie projekt łazienki. Aranżacja będzie uwzględniać Twoje indywidualne wytyczne i potrzeby użytkowe, a także odpowiadać modernistycznym trendom. Zajrzyj na subdadesign.pl i odkryj unikalny potencjał drzemiący w Twoim pomieszczeniu!