Pomysły na aranżację kawiarni

Kawiarnia jest miejscem, w którym chce się przez chwilę wypocząć w miłej atmosferze, przy filiżance kawy i kawałku ciasta. Dlatego architektura tego wnętrza powinna zachęcać do przebywania w nim. Jeśli otwierasz lub planujesz w przyszłości stworzyć własną kawiarnię, zapoznaj się z poradami, jakich udzieli dekorator wnętrz. Sprawdź, jak może wyglądać aranżacja chętnie odwiedzanego lokalu.aranżacja kawiarni

Motyw przewodni

Zanim zaczniesz prace aranżacyjne, zastanów się nad tematem przewodnim wystroju. Często projektanci proponują swym klientom urządzenie kawiarni w stylu:

  • retro,
  • rustykalnym.

Takie miejsca kojarzą się ze spokojem i miłą, domową atmosferą. Z kolei inni dekoratorzy wskazują na styl:

  • nowoczesny,
  • loftowy.

ale bynajmniej nie pozbawiony tego, o czym była mowa wcześniej.

Jeśli masz w głowie pewien pomysł, jak zagospodarować architekturę kawiarnianego wnętrza, ale chciałbyś go skonsultować i dopracować, skontaktuj się z profesjonalistami. Zdaj się na pomoc zdolnych i pomysłowych projektantów z Subdadesign z Lublina.

Wystrój kawiarni – na co zwrócić uwagę?

Jak już wspomniano, kawiarnia jest miejscem kojarzonym ze spokojem i miło spędzanym czasem. Takie odczucia wiążą się z wieloma elementami aranżacyjnymi, które musisz wybrać do wnętrza swojej kawiarni. Wśród nich za najistotniejsze projektanci uznają:

  • kolorystykę pomieszczenia,
  • wyposażenie – meble, siedziska i oświetlenie.

pomysl-na-aranzacje-kawiarni-architekt-wnetrz-Subdadesign-2

Kolorystyka kawiarni

Niejeden dekorator wnętrz opowie się za jasną paletą barw. To rozwiązanie jest wskazane, gdy pomieszczenie jest niewielkie. Takie kolory jak beż czy też pastelowa żółć, róż lub błękit sprawiają, że architektura przestrzeni optycznie wydaje się większa.
Do nowoczesnych kawiarni projektanci zazwyczaj polecają zimną paletę barw. Często jest ona rozjaśniana za pomocą szklanych i metalowych elementów widocznych na meblach, balustradach czy też kawiarnianym barze.

Wyposażenie kawiarni

Podobnie jak kolory, tak i meble, czyli stoliki oraz siedziska, powinny pasować do tematu przewodniego, jaki prezentuje aranżacja kawiarni. Co poleca dekorator wnętrz, jeśli w architekturze pomieszczenia jest widoczny styl:

  • rustykalny – białe drewniane krzesła i takie same stoliki, ewentualnie obicia krzeseł powinny być uszyte z tkaniny z printem w róże lub polne kwiaty. Na stołach mogą zagościć lniane, a nawet i szydełkowe serwety,
  • nowoczesny – w tym przypadku projektant może zaproponować rozwiązania typowe dla wielkomiejskich loftów. Zamiast krzeseł we wnętrzu pojawią się fotele oraz sofy, a przy nich staną małe szklane stoliki.