Pomysły na aranżację poddasza

W wielu domach poddasze nie jest aranżowane tak, jak na to by zasługiwało. Wynika to głównie z jego problematycznej architektury – skosów, jakie dla wielu osób sprawiają, że projektowanie tej przestrzeni staje się niemożliwe. Jednak tam, gdzie jedni widzą trudności, inni dostrzegają ogromne możliwości. Sprawdź, co może zaproponować w tym temacie projektant wnętrz.


Aranżacja wnętrz i architektura na przykładzie projektowania poddaszy Lublin

Aranżacja użytkowego poddasza

Poddasze nie musi być skazane na to, aby pełnić wyłącznie funkcję strychu lub tzw. graciarni. Jeśli jest tam dostatecznie dużo światła np. za sprawą zamontowanych okien połaciowych oraz zostało ono ocieplone, wówczas mamy mnóstwo możliwości.

Ta wyjątkowa architektura z powodzeniem może stać się pokojem do rodzinnego oglądania filmów, domową biblioteką czy też strefą do relaksu i ćwiczeń. Jeśli nie wiemy jak się za to zabrać, zostawmy stworzenie projektu specjalistom w tej dziedzinie. Być może właśnie projektanci z Subdadesign z Lublina spełnią nasze oczekiwania.

Projektowanie z pomysłem

Z powodzeniem możemy zacząć aranżację poddasza od wykorzystania jej charakterystycznych elementów. Mowa o belkach stropowych, które jeśli mamy odrobinę odwagi, możemy przemalować na bardziej intensywny kolor – seledynowy, pomarańczowy, czerwony. Również biel i czerń wydobędą charakter tego pomieszczenia. Użyte barwy pozwolą nam nawiązać np. do stylu marokańskiego, meksykańskiego, czy też skandynawskiego lub nowoczesnego.

Jeśli w architekturze poddasza brakuje odkrytych belek stropowych, nic straconego. Również same skosy mogą stać się ciekawym „płótnem” do realizacji wyjątkowych projektów. Sprawdźmy, jak dobrze taka aranżacja skomponuje się z białą farbą i czerwoną cegłą. Spróbujmy zaprojektować poddasze w sposób inny niż resztę domu.
Projektowanie i architektura wnętrza na poddaszu Lublin

Co może jeszcze polecić projektant?

Z racji tego, że poddasze jest oddalone od miejsc, w jakich toczy się codzienne życie, jest idealną przestrzenią do tego, aby móc w niej wypocząć w ciszy i spokoju

Aby tak było, możemy tę wyjątkową przestrzeń architektoniczną zaadaptować na bibliotekę. Spróbujmy wraz z pozostałymi domownikami zbudować regały na książki. Dzięki skosom przyjmą one oryginalną formę. Zamiast tradycyjnych foteli ustawmy nowoczesne szezlongi oraz lampy w takim samym stylu.

Poddasze to także dobre miejsce na sypialnie np. przeznaczoną dla gości. Przy takim pomyśle warto postawić na stonowaną kolorystykę np. biel, beż, ewentualnie pastele. Wybierzmy także proste meble – w stylu skandynawskim. Pomieszczenie udekorujmy dodatkami w żywszych barwach.