Pomysły na zaaranżowanie wnętrza restauracji

Karta dań i aranżacja restauracji mają tak samo duże znaczenie. Skupmy się jednak na projektowaniu tego typu wnętrza. Sprawdź, co może zaproponować architekt podczas urządzania lokalu gastronomicznego.


restauracja

Projekty wnętrz ze smakiem

W przypadku restauracji prawdą jest stwierdzenie, że je się również oczami i to nie tylko to, co jest na talerzu. Goście chętniej odwiedzają miejsca, gdzie smak potraw łączy się z pięknym wystrojem. Słowo piękne przyjmuje tutaj wiele różnych oblicz. Zatem zanim zaczniesz projektowanie, zastanów się dokładnie nad tym, co oferuje Twój lokal, w jakiej kuchni się specjalizuje, co serwuje. Dzięki temu zyskasz dokładniejsze wyobrażenie tego, co chcesz Ty i czego pragną Twoi goście. Zainspiruj się pomysłami architektów na aranżację restauracji we włoskim i orientalnym stylu.

Stara włoska kuchnia

W projekcie małej restauracji serwującej pizzę i makarony możesz zainspirować się kuchniami, jakie zobaczysz np. w starych toskańskich domach. Na podłodze mogą się znaleźć dużych rozmiarów płytki, a na ścianach kamień lub cegła. W takim projekcie w miejsce tradycyjnego baru warto postawić drewniany kredens w brązowym, białym lub zielonym kolorze. Na sali niech staną małe kwadratowe, drewniane stoliki z przetartymi blatami. Obok nich znajdą się proste drewniane krzesła przemalowane na kolory np. widniejące na włoskiej fladze. Nad głowami gości jako dekoracje można wykorzystać miedziane rondle, garnki i patelnie. Na stołach zamiast wazonów z kwiatami powinny stać włoskie zioła w doniczkach.

Smaki orientu

Inną propozycją jest aranżacja restauracji oferującej północnoafrykańskie smaki np. z Maroka. Tutaj architekci mają do dyspozycji bogatą kolorystykę i wzornictwo, co sprawia, że tego typu projekty są bardzo fantazyjne.

 

restauracja

Dobrym rozwiązaniem na przywołanie orientalnego klimatu w restauracji jest zamontowanie płytek z Maroka. Pozostałą część ściany można zamalować na jasny kolor, aby zrównoważyć efekt. Jako wyposażenie sprawdzą się drewniane stoły i krzesła przemalowane na pomarańczowo lub turkusowo. W takiej aranżacji alternatywą dla drewna są metalowe meble. Wśród dekoracji nie może zabraknąć metalowych latarenek na stołach, a w oknach lekkich tkanin utrzymanych w różowej, fioletowej lub czerwonej barwie.

Otwierasz restaurację i szukasz inspiracji dotyczącej jej aranżacji? Zapoznaj się z kilkoma pomysłami architektów i skorzystaj z pomocy osób, które wiedzą, jak projektować wnętrza. Skontaktuj się z Subdadesign z Lublina.