Przedpokój – aranżacje funkcjonalne i estetyczne

Zdaniem projektantów wnętrz ta przestrzeń sprawia dużo problemów podczas aranżacji. Wynika to zazwyczaj z tego, że architektura przedpokoju cechuje się małym metrażem, na jakim trzeba połączyć dwa aspekty. Mowa o funkcjonalności i estetyce, jakie szczególnie w tym strategicznym i reprezentatywnym miejscu domu/mieszkania muszą iść ze sobą w parze. Zobacz, jak możesz to zrobić.


przedpokój

Projektowanie wnętrz dla oczu i do życia

W przypadku przedpokoju jest to możliwe, jeśli pamięta się o kilku zasadach i oczywiście ma się dobry pomysł i wie, czego się chce. Jeśli na jedno z pytań odpowiesz przecząco, wówczas pomocny może okazać się projektant wnętrz np. z Subdadesign z Lublina. Jego pomoc byłaby szczególnie wskazana, jeśli opisywane miejsce jest bardzo ograniczone pod względem powierzchni i wyklucza wiele rozwiązań. Dzięki pomocy specjalisty w dziedzinie architektury uda się jednak znaleźć „złoty środek” i połączyć piękno z użytecznością.

Kolorystyka w przedpokoju

Jeśli architekturę przedpokoju cechuje mały metraż i brakuje w niej naturalnego światła, wówczas projektanci wnętrz są zazwyczaj zgodni, że powinna w nim zagościć jasna, stonowana kolorystyka. Nie oznacza to jednak, że od razu aranżacja ścian i podłóg powinna być śnieżnobiała. Możesz skorzystać z takich kolorów jak beżowy, żółty, pomarańczowy i pasteli. Ważne, aby nie przytłoczyć tej przestrzeni zbyt ciemnym kolorem. Jasna kolorystyka optycznie powiększy przedpokój i nada mu przytulności oraz dobrego stylu. Taka aranżacja może być oparta o farbę, cegłę, panele dekoracyjne lub fototapetę.

Meble w korytarzu

Dobra architektura tego pomieszczenia zostanie osiągnięta dzięki odpowiednio dobranym meblom. Co do kolorystyki, zasady są takie same, jak wcześniej. Jeśli chodzi o gabaryty i ilość mebli, to warto stawiać na minimalizm. Panel z wieszakami na ścianie, szafka na buty połączona z siedziskiem, ewentualnie niewielka szafa z lustrzanymi drzwiami. Lekkości aranżacji nadadzą meble np. szafka na buty zawieszona kilkanaście centymetrów nad ziemią oraz odbijające światło fronty – lakierowane lub w lekkim połysku. Warto także zastanowić się nad meblami projektowanymi na miarę, gdyż wtedy w optymalny sposób zagospodaruje się przestrzeń.

oświetlenie w przedpokoju

Projektowanie oświetlenia w przedpokoju

Warto pochylić się nad tym, co w tym temacie ma do powiedzenia projektant. Ze względu na swą architekturę i położenie w mieszkaniu, przedpokój jest dość ciemny. Dlatego też ograniczenie się do jednego głównego punktu świetlnego zamontowanego na suficie to zbyt mało.
W dobrym, czyli estetycznym i funkcjonalnym projekcie przedpokoju powinny pojawić się dodatkowe punkty świetlne. Ciekawym rozwiązaniem jest ich zamontowanie w listwach przypodłogowych.