Salon z projektorem – pomysły na modny wystrój

Lubisz organizować wieczory filmowe z przyjaciółmi lub romantyczne seanse? Zwyczajny telewizor może nie wystarczyć. Przekonaj się, w jakich aranżacjach sprawdzi się projektor i czy będzie pasował do Twojego salonu! Skorzystaj z naszych podpowiedzi i stwórz nowoczesne wnętrze.


projektor

Odpowiednia przestrzeń

Salon to miejsce, w którym spotykają się wszyscy domownicy. Jego projektowanie tylko pozornie jest proste i nieskomplikowane. Każdy wie, że w pokoju dziennym powinna znaleźć się kanapa, stolik, czasami fotele. Co jeszcze? W wielu domach centrum tego wnętrza stanowi telewizor o dużych rozmiarach. Jednak coraz częściej zastępuje go projektor do wyświetlania filmów, który zapewnia bardziej kinowe wrażenia. Dla części osób jest on wspomnieniem wyświetlaczy, które były popularne w czasach PRL-u. Ich współczesne wersje są oparte na nowoczesnych technologiach i dają wysoką jakość obrazu. Jeśli chce się z nich korzystać, trzeba dysponować odpowiednią przestrzenią.

Przestronny salon

Już na etapie projektowania należy więc pamiętać o tym, by wygospodarować miejsce do wyświetlania filmów. Najbardziej odpowiednia będzie pusta ściana w jasnym kolorze, na której na co dzień wiszą na przykład obrazy. Ich zdejmowanie może być problematyczne, więc jeżeli planujesz często urządzać seanse filmowe, stwórz po prostu wolną przestrzeń. Możesz też zamontować rolowany ekran.

Jednak to nie wszystko – istotne jest również, gdzie i jak daleko ustawisz projektor. Koniecznie więc sprawdź, czy Twój salon jest odpowiednio duży, by od czasu do czasu zamieniać się w salę kinową. Ważne, by urządzenie:

  • stało na odpowiedniej wysokości,
  • miało stabilne podłoże,
  • było ustawione w bezpiecznym miejscu, gdzie nikt go nie będzie potrącał ani przypadkiem przesuwał.

Jeżeli te warunki zostały spełnione, możesz zastanowić się nad konkretną aranżacją.

Niczym w sali kinowej

Salony wyposażone w projektor zazwyczaj są urządzane w stylu nowoczesnym. Dominują w nich otwarte przestrzenie i stonowane kolory, takie jak odcienie bieli i szarości oraz beż. Ich przełamaniem jest czerń, pojawia się również metaliczny błysk. Prostota formy zachowana jest zarówno w meblach, jak i w dodatkach.

Kupując projektor, wiele osób decyduje się na takie wnętrze, które szybko można przekształcić w komfortową salę kinową. Są w nim więc fotele lub wygodne krzesła, które na co dzień wykorzystuje się do siedzenia przy stole. Jeśli jednak komuś nie odpowiada taka aranżacja, a filmy zamierza oglądać w wąskim gronie, wystarczy, że kupi efektowną kanapę. Tego typu element sprawi, że salon stanie się bardziej przytulny i mniej oficjalny, a seanse – kameralne i nastrojowe.

Profesjonalne wsparcie

Jeżeli projektowanie takiej przestrzeni jest dla Ciebie wyzwaniem, skorzystaj z pomocy fachowców. Jako architekci wnętrz z przyjemnością stworzymy dla Ciebie salon, w którym nie tylko będziesz używać projektora, ale też miło spędzać czas z bliskimi. Już dziś sprawdź, co oferujemy!