Salon – styl retro czy future?

Urządzając salon, z pewnością chcesz, żeby zachwycał perfekcyjnym wystrojem, jednocześnie będąc wygodnym miejscem do wypoczynku i przyjmowania gości. Na jaki styl postawić, aby osiągnąć te cele? Aranżacje wnętrz tworzone przez profesjonalnych projektantów często koncentrują się wokół designu retro lub jego przeciwieństwa – modernizmu. Sprawdź, który wybrać do swojego domu!subdadesign.pl architektura wnętrz Olsztyn

Aranżacja salonu – kiedy warto postawić na styl retro?

Powrót do stylistyki z dawnych czasów cieszy się dużą popularnością. Architektura wnętrz w klimacie retro stawia głównie na wykreowanie wrażenia dostojności oraz elegancji. Wszystkie elementy wyposażenia są starannie wybierane, aby podkreślały zamiłowanie do ekskluzywności niczym z królewskich komnat. Czy to rozwiązanie sprawdzi się w salonie? Projektanci z Olsztyna potrafią stworzyć takie aranżacje, aby stylistyka retro w pokoju dziennym zachwycała i była praktyczna. W tym przypadku trzeba pamiętać przede wszystkim o:

  • odpowiednio wystylizowanych meblach – nierzadko mają one bogato zdobione detale połączone z surowymi akcentami drewnianymi oraz tapicerowanymi. Kanapy i fotele łączą w sobie wyraziste kolory oraz faktury przykuwające wzrok, a pozłacane elementy dodają całości luksusowego charakteru. W salonie retro nie może zabraknąć przeszklonych witryn, w których eksponowane są pamiątki rodzinne czy eleganckie zastawy stołowe,
  • dekoracyjnych dodatkach – są to wzorzyste dywany, ozdobne kinkiety lub lampy stojące, obrazy przedstawiające krajobrazy lub portrety, a także eleganckie wazony czy półmiski na owoce.

 
Kiedy aranżacja wnętrz w stylu retro jest trafnym wyborem? To świetne rozwiązanie, jeśli cenisz ekskluzywny i dostojny klimat, chcesz przyjmować gości w luksusowym pomieszczeniu, czerpiesz inspiracje z designu z dawnych lat, a cena wyposażenia nie ma dla Ciebie dużego znaczenia. Pamiętaj, że styl glamour może sporo kosztować, ale nie musi.

Styl future – architektura wnętrz nowoczesnych

Przeciwieństwem wystroju retro jest styl modernistyczny. To propozycja dla miłośników nowoczesności – projektanci wnętrz tworzą go na zamówienie klientów, którzy cenią:

  • minimalizm – w tym designie liczba dodatków i wyposażenia zostaje ograniczona do niezbędnego minimum, a w pomieszczeniach dominuje schludność i ład, co sprzyja uzyskaniu przestronności nawet w małym salonie,
  • prostotę w eleganckim wydaniu – styl future uwzględnia niewiele dekoracji, a te, które znajdą się w salonie, są starannie dobierane i wyjątkowe. Nie ma tu miejsca na przypadkowy wybór mebli czy elementów ozdobnych. Architekci wnętrz doskonale wiedzą, jak stworzyć przestrzeń ciekawą pod względem stylistycznym i jednocześnie praktyczną.

 

Wybierz projektantów wnętrz z Olsztyna i zachwyć się idealnym wystrojem salonu!

Planujesz zmienić wystrój salonu? Zajrzyj na stronę Subdadesign.pl i sprawdź oferowane usługi. Świadczy je projektant z Olsztyna, którego specjalizacją jest architektura wnętrz. Studia na wydziale sztuki oraz wieloletnie doświadczenie to gwarancja Twojej satysfakcji. Poznaj cennik i skorzystaj z pomocy w urządzaniu swojego domu!