Styl marynistyczny – jakie dodatki będą najlepsze?

Styl marynistyczny najlepiej sprawdza się we wnętrzach mieszkań położonych nad morzem. Często jednak wykorzystywany jest także w głębi lądu do wystroju np. pokoju młodzieżowego, czy kuchni, ponieważ nadaje pomieszczeniom wakacyjnej, letniej atmosfery. Aby uzyskać odpowiedni efekt, wystarczy zadbać o odpowiednią kolorystykę i morskie akcenty. Jeśli marzy Ci się taka dekoracja wnętrz, w Lublinie możesz skorzystać z pomocy architektów w Subda Design. Poniżej dowiesz się, jakie najczęściej stosuje się dodatki w stylu marynistycznym.


styl morski

Czym wyróżnia się wnętrze w stylu marynistycznym?

Zanim przejdziemy do zaprezentowania dodatków stosowanych do dekoracji wnętrz w stylu marynistycznym, warto przypomnieć, czym w ogóle charakteryzuje się ten rodzaj aranżacji. Jak sama nazwa wskazuje, nawiązuje on do wszystkiego, co łączy się z morzem i pływającymi po nim statkami. O morskim charakterze wnętrza decydują oprócz dekoracji takie elementy, jak:

 • kolorystyka – dominującymi kolorami w pomieszczeniach są zazwyczaj biel i wszelkie odcienie niebieskiego (granat, błękit, turkus), choć często urozmaica się je elementami o barwie soczystej czerwieni, czy też beżu lub jasnej żółci przypominającej nadmorski piasek,
 • naturalne materiały – meble najczęściej wykonane są z drewna, tkaniny z bawełny bądź płótna, natomiast dodatki często zawierają elementy z drewna, szkła oraz miedzi lub innego metalu.

Wnętrze w stylu marynarskim może być minimalistyczne, nowoczesne albo bardziej dekoracyjne i eleganckie. Dość popularne są również aranżacje nawiązujące do nadmorskich chat lub łączące styl skandynawski z akcentami morskimi.

styl-marynistyczny

Sprawdzone dekoracje wnętrz w stylu marynistycznym

To, czy dekoracja wnętrz w stylu marynistycznym będzie udana, w dużej mierze zależy od dodatków. To one odgrywają największą rolę w podkreśleniu charakteru wnętrza. Poniżej przedstawiamy przykłady dekoracji i elementów wyposażenia, które pomagają uzyskać zamierzony efekt:

 • tkaniny dekoracyjne w biało-granatowe pasy – motyw ten świetnie wygląda w szczególności na zasłonach oraz poduszkach,
 • grube liny – można nimi np. związać zasłony,
 • drewniana skrzynia z okuciami – doskonale nadaje się do przechowywania, a przy okazji stanowi atrakcyjną dekorację w stylu pirackim,
 • koło ratunkowe lub ster statku – powieszone na ścianie od razu wskazują, jaki styl ma wnętrze,
 • model statku – jest to dość kosztowny, jednak efektowny i wręcz obowiązkowy dodatek we wnętrzu każdego miłośnika morskich klimatów i żeglarstwa,
 • kolekcja muszli – gotowe zestawy można kupić, choć warto je uzupełnić własnoręcznie zebranymi okazami,
 • mapa żeglarska – oprawiona w antyramę świetnie podkreśli marynarski styl pomieszczenia,
 • miedziany abażur przypominający lampę spotykaną na dawnych statkach,
 • wazony z butelek,
 • duża naklejka na ścianę w kształcie kompasu.

To tylko przykłady dodatków, które przydają się w aranżacji pomieszczenia w stylu marynistycznym. Jeśli interesuje Cię tego rodzaju dekoracja wnętrz w Lublinie, skorzystaj z porad profesjonalistów z biura Subda Design, którzy mogą dla Ciebie także wykonać kompleksowy projekt wystroju całego mieszkania.