Sypialnia dobrze urządzona do snu

Jeśli wciąż się wahasz i nie wiesz, co wybrać, skorzystaj z pomocy projektanta wnętrz. Jeśli urządzasz się w Lublinie – skontaktuj się z nami – Subdadesign.


Przygotujemy dla Ciebie przykładowe aranżacje wnętrz. Przedstawimy projekty, jakie spełnią Twoje wysokie wymagania.

Sypialnia to bardzo intymna przestrzeń, która ma dawać poczucie komfortu oraz zapewniać wypoczynek po ciężkim dniu. Wybierając projekty wnętrz tego typu, warto zwracać uwagę na aspekty estetyczne oraz praktyczne. Wówczas można mieć pewność, że każdą noc prześpi się spokojnie, a rano obudzi pełnym energii do działania. Jak zatem przygotować sypialnię ze snów? Warto posłuchać tego, co do powiedzenia ma architekt lub projektant wnętrz. Jeśli interesuje Cię profesjonalnie wykonana aranżacja, skontaktuj się z Subdadesign z Lublina.

indoor-2650995_1920

Projektowanie wnętrz idealnych do snu – łóżko

Aranżowanie sypialni warto zacząć od wyboru jej głównego elementu, czyli łóżka. Od jego rozmiaru i kształtu zależy to, jak będzie prezentować się architektura całego wnętrza. Wypróbujmy kilka ustawień mebla – np. na środku pokoju z zagłówkiem przy ścianie lub wzdłuż, aby znaleźć dla niego optymalne miejsce. Pamiętajmy o tym, aby zapewnić sobie i ewentualnie drugiej osobie swobodny dostęp do łóżka. Kiedy już zdecydujemy, przechodzimy do dalszego projektowania.

bed-1839183_1920

Aranżacja wnętrz, które wyciszają – ściany i podłogi

W sprawie kolorystyki ścian i podłóg w sypialni architekci wnętrz i projektanci polecają umiar. Pomieszczenie to ma sprzyjać wypoczynkowi i wyciszeniu, więc ciemne kolory stosujmy z rozwagą – np. w formie dodatków lub ozdoby jednej ze ścian. Wybierajmy jasne – białe lub kremowe kolory, które uczynią pomieszczenie bardzo przytulnym. Jeśli chodzi o podłogi, to świetnie sprawdzą się panele lub drewniane parkiety w ciepłych odcieniach brązu. Można również zastosować wykładziny i dywaniki, wykonane z materiałów miękkich oraz miłych dla stóp. Przejrzyjmy już gotowe projekty wnętrz, jeśli szukamy inspiracji w tym temacie.

bedroom-1872196_1920

Projektowanie sypialni – oświetlenie

Często czynnikiem wpływającym na to, czy architektura wnętrz prezentuje się doskonale, jest odpowiednio dobrane oświetlenie. W sypialni nie musi być ono tak intensywne, jak np. w kuchni lub salonie, ale nie może go zabraknąć w kluczowych punktach. Zatem warto zamontować klosz w centralnym miejscu sufitu oraz dodatkowe punkty – kinkiety lub stojące lampki nocne umiejscowić przy łóżku. Pamiętajmy, że oświetlenie musi być praktyczne, ale i swoją barwą wprowadzać odpowiedni klimat do pomieszczenia.

Dobrze przygotowana aranżacja sypialni zapewni spokój na długie lata. Warto zatem skonsultować pomysły z architektem wnętrz, który przygotuje dla nas zróżnicowane projekty, a wśród nich z pewnością znajdzie się ten najlepszy. Jeśli zatem szukasz pomocy i urządzasz się w Lublinie, zgłoś się do projektanta z Subdadesign.