Szybka zmiana aranżacji wnętrz – porady

Twój dotychczasowy salon, sypialnia bądź przedpokój dawno Ci się znudziły? W ciemnych, klasycznie urządzonych wnętrzach przestałeś czuć się komfortowo? Poszukujesz inspiracji na odmienienie własnego mieszkania szybko i sprawnie? Najlepiej poproś o pomoc dekoratora wnętrz. Znajdziesz w Lublinie kilku godnych polecenia projektantów o ciekawych pomysłach, na przykład tych z Subdadesign.


Jak_szybko_zmienić_aranżację_swojego_wnętrza_1a

Architekt wnętrz z Lublina radzi

Jeżeli masz trochę wolnego czasu, podstawowe chociaż zdolności manualne i duże wyczucie stylu – zachęcamy do samodzielnego przeprowadzania metamorfoz. Oto kilka wskazówek przydatnych podczas zmiany aranżacji wnętrz:

 • Wprowadź do wnętrza kolor
  Istnieje spora różnica między minimalizmem a nudą, brakiem charakteru oraz pustką. Wszechobecna biel owszem – świetnie wpisuje się w nurt estetycznej oszczędności, jednak warto od czasu do czasu przełamać ją kolorem. Wśród najpopularniejszych barw tego sezonu znajdziesz butelkową zieleń, granat, wszelkie odcienie karmelu i beżu, a także kolor bordo oraz czerń.
 • Nie zapominaj o tkaninach
  Miękkie pledy zdobiące kanapy, wzorzyste zasłony bądź oryginalne dywany sprawiają, że wnętrze staje się przytulniejsze. Otul się przyjemnymi w dotyku materiałami. Zadbaj o obecność poduszek, narzut i chodników.
 • Postaw na modne wyposażenie i dekorację wnętrz
  Szybkie metamorfozy zaczynające się od spersonalizowania przestrzeni, zaprezentowania ważnych pamiątek rodzinnych, zdjęć, gadżetów przywiezionych z podróży czy prezentów od babci kończą się często oszałamiającymi efektami. Dekoracje z duszą, o dużej wartości dla domowników, sprawiają, że dom czy mieszkanie nabiera indywidualnego, szczególnego charakteru. Jeśli owe przedmioty okrasisz modnymi dodatkami, na włożysz zdjęcia do obszernych ramek o soczystych kolorach, uzyskasz znakomity rezultat wizualny.
 • Zmień oświetlenie
  Oświetlenie często traktuje się po macoszemu. To spory błąd. Na rynku elementów aranżacji wnętrz dostępnych jest mnóstwo pięknych lamp do różnego rodzaju wnętrz. Warto doświetlać kąciki do czytania, przestrzenie robocze w kuchni, półki sypialniane. Modne kinkiety, lampy podłogowe albo stołowe stanowią często małe dzieła sztuki, pełniąc zarówno funkcje użytkowe, jak i estetyczne.
 • Zadbaj o spójność stylu
  Mimo że eklektyzm święci współcześnie triumfy, projektanci wnętrz polecają osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z domowymi metamorfozami wybór jednego stylu przewodniego. To zdecydowanie prostsze rozwiązanie, minimalizujące ryzyko uzyskania efektu w postaci pstrokatego, barokowego i przepełnionego bibelotami wnętrza.

Podczas aranżacji wnętrz warto ponadto stawiać na mocne akcenty. Odwaga w realizacji śmiałych pomysłów jest mile widziana w sposobie urządzania mieszkań czy domów.

Mini zmiana, maxi efekt

Czasami wystarczy naprawdę niewiele, by całkowicie zmienić charakter przestrzeni. Stosując wyżej opisane triki jesteś w stanie szybko, prosto, bez dużych nakładów finansowych stworzyć modne, przytulne i ciekawe wnętrze.
Chcesz poznać więcej propozycji projektanta wnętrz z Lublina? Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami na naszym blogu. Znajdziesz tam cenne wskazówki dotyczące projektowania.