Jak urządzić kącik multimedialny?

W mniejszych mieszkaniach telewizor wraz z kinem domowym lokowany jest zazwyczaj w salonie. W domu, gdzie do dyspozycji ma się sporo pomieszczeń, kącik TV można urządzić w osobnym pokoju. Co będzie niezbędne w takiej przestrzeni? Zobacz kilka porad, jakich udziela nasz projektant wnętrz! Po ich zastosowaniu stworzysz przytulne miejsce do oglądania filmów i rodzinnego grania.


kacik-multimedialny

Kącik multimedialny: co jest w nim potrzebne?

Być może jesteś miłośnikiem kinowej klasyki. A może lubisz śledzić najnowsze sezony Twoich ulubionych seriali? Tak czy inaczej, warto zapewnić sobie komfort do pochłaniania filmowych wrażeń. Dlatego absolutne minimum w takiej przestrzeni to:

  • telewizor – wielkością dopasowany do rozmiarów pomieszczenia,
  • wygodna sofa/narożnik lub kanapa i fotele,
  • stolik, na którym będzie można postawić kubek z herbatą i miskę z przekąskami,
  • odpowiednie oświetlenie – dzięki niemu oglądanie będzie przyjemnością, a nie męką dla oczu.

Ze wsparciem projektanta wnętrz łatwiej będzie Ci znaleźć odpowiednie meble, a także rozplanować ulokowanie poszczególnych elementów. Jeżeli chodzi o odbiornik TV, są dwie podstawowe możliwości: ustawienie go na szafce RTV lub zawieszenie na ścianie. Która opcja jest lepsza? Wszystko zależy od tego, czy zamierzasz inwestować w dodatkowy sprzęt i akcesoria. Warto zastanowić się, jak rozmieścić komplet wypoczynkowy oraz jakiej wielkości meble będą najlepsze. Szeroki, spory narożnik sprawdzi się w dużych wnętrzach. Tymczasem mała, dwuosobowa kanapa i fotel do kompletu to dobry wybór do niewielkiego salonu, np. w mieszkaniu w bloku.

Dodatkowe elementy do kącika TV – projektant wnętrz podpowiada

Co jeszcze może być przydatne w takim miejscu? Cóż, odpowiedź na to pytanie powinna być podparta analizą potrzeb domowników. Jeśli lokatorzy są miłośnikami filmów i lubią rozmaite gatunki, być może chcą mieć domową kolekcję dzieł kina. W takim przypadku konieczny jest oczywiście odtwarzacz DVD lub Blu-ray i dopasowana szafka na płyty. Warto wziąć pod uwagę fakt, że każdy kolejny sprzęt wymusza dodatkowe okablowanie, które opłaca się estetycznie schować – aby wizualnie nie zaburzało przestrzeni.

Gdy planujesz korzystać z popularnych, internetowych platform streamingowych, niezbędne jest stabilne, szybkie łącze internetowe. W tym przypadku router najlepiej ulokować w pobliżu telewizora. Tu znów przydaje się zrobiona na wymiar, pojemna szafka RTV. Będzie ona koniecznością także wtedy, gdy zdecydujesz się na konsolę i dodatkowe akcesoria do grania.

Wiele osób nie wyobraża sobie multimedialnego kącika bez porządnych głośników. Wówczas trzeba zaplanować miejsce na kilka odpowiednio rozmieszczonych źródeł dźwięku (kolumn) oraz subwoofera. To naturalnie jest wydatek, który należy mieć na uwadze przy zakładaniu budżetu na stworzenie takiej przestrzeni.

Zadbaj o dobre wrażenia!

Zaaranżowanie wygodnego kącika telewizyjnego lub dla graczy wymaga określenia osobistych preferencji i wymagań. W dalszej kolejności uwzględniane są rozmiary pomieszczenia. Doświadczony projektant wnętrz pomoże dopasować wszelkie elementy, stanowiące wyposażenie takiego miejsca w domu. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem w Lublinie bądź w Olsztynie.