Jak urządzić łazienkę w stylu glamour?

Hasło glamour kojarzy się z blaskiem i przepychem. Jest to jednak konwencja, która nadaje się nie tylko do luksusowych rezydencji. Jeśli nawet mieszkasz w bloku w dużym mieście, jak Warszawa czy Lublin, nie ma przeszkód, by Twoje lokum wpisywało się w ten właśnie styl.

Jeżeli marzysz o łazience glamour, zapraszamy do lektury. Dowiesz się z niej, na jakie elementy warto zwrócić uwagę podczas tworzenia projektu i jak dobrać odpowiednie dodatki, by zaaranżować pomieszczenie efektowne, a zarazem eleganckie.lazienka-w-stylu-glamour

Wyposażenie glamour

Dobrze przemyślany projekt łazienki powinien nie tylko tworzyć przyjazną i funkcjonalną przestrzeń, ale też definiować spójną stylistykę wszystkich elementów wyposażenia. Styl glamour musi zatem znaleźć swoje odbicie zarówno w meblach, jak i w armaturze łazienkowej, lustrach, haczykach czy innych drobnych przedmiotach. Dodanie choćby jednego przypadkowego detalu wprowadziłoby do pomieszczenia zbędny chaos, dlatego warto już na etapie projektowania łazienki przemyśleć wszystkie szczegóły jej wystroju.

Królewskie meble

Najodpowiedniejsze będą w tym przypadku ludwikowskie szafki, komody czy zdobione kontuary. Jeśli wymiary łazienki nie pozwalają na umieszczenie w niej takich mebli, możesz postawić na styl glamour w skromniejszej, nowocześniejszej odsłonie. Wtedy wyposażenie może być stosunkowo proste, ale koniecznie powinno mieć oryginalne, błyszczące wykończenia lub uchwyty.

Lustro dla gwiazdy

W łazience glamour nie może zabraknąć odpowiedniego zwierciadła. Jego najważniejszym elementem będzie bogato zdobiona rama, która nada mu właściwego wyrazu.

Odpowiednie dodatki

Pragnąc zaprojektować łazienkę w stylu glamour, nie wolno też zapomnieć o tak istotnym elemencie, jakim jest wanna. Możesz wybrać klasyczny, wolnostojący model na nóżkach lub taki o nowoczesnej linii, wykończony błyszczącą mozaiką, albo mający niebagatelne, designerskie kształty.

Światło i blask

Tworząc projekt łazienki, warto od razu przemyśleć kwestię oświetlenia, które w stylu glamour odgrywa niezmiernie istotną rolę. Z pewnością doskonałym pomysłem będzie umieszczenie na suficie efektownego, kryształowego żyrandola, który będzie rzucał świetlne refleksy na inne błyszczące powierzchnie. Jeśli wysokość łazienki nie pozwala na jego zawieszenie, możesz wybrać nieco mniej okazałą lampę. Zwróć jednak uwagę na materiał, z jakiego została ona wykonana. Do stylu glamour najlepiej będą pasować metal, cięte szkło, aksamit oraz atłas.

Równie istotne jest właściwe wykończenie ścian oraz podłogi Twojej łazienki. Dekoracyjne, połyskujące płytki, efektowne ornamenty lub srebrne czy złote nadruki z pewnością będą trafionym wyborem.

Podsumowanie

Jak widzisz, zaprojektowanie łazienki w stylu glamour nie jest szczególnie trudne. Mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik pomoże Ci uporać się z tym zadaniem i dobrać odpowiednie wyposażenie oraz dodatki. Jeśli jednak uważasz, że lepiej poradzą sobie z tym profesjonaliści, skontaktuj się z nami. Doświadczeni projektanci z Lublina z pewnością staną na wysokości zadania i stworzą dla Ciebie unikalną, prawdziwie królewską przestrzeń relaksu.