Jak urządzić mieszkanie w stylu modern classic?

Wybór odpowiedniej aranżacji mieszkania to niezwykle ważna kwestia —  w końcu chodzi o to, by mieszkać wygodnie, ale też cieszyć się estetyką wnętrza. Jeśli zastanawiasz się, na jaki nurt postawić i wahasz się między klasyką a nowoczesnością, mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie — styl modern classic. Jest to tym bardziej dobry wybór, że opcja ta nie jest jeszcze tak dobrze znana, jak styl skandynawski czy nowoczesny i nie wszyscy projektanci wnętrz proponują go swym klientom. Masz więc szansę stworzyć wyjątkową przestrzeń. W jaki sposób? Przeczytaj ten artykuł, aby się tego dowiedzieć!


modern-classic

Czym cechuje się styl modern classic?

Jest to nowoczesna klasyka  —  czyli nic innego, jak odświeżona forma stylu klasycznego. Co prawda nadal jest on w modzie i pewnie nigdy się to nie zmieni, jednak typowe dla niego rozwiązania, rodem z pałacowych wnętrz, nie zawsze dobrze odnajdują się we współczesnych mieszkaniach. Postaw więc na ulepszony nurt, jeśli lubisz klasyczne piękno, ale jednocześnie jesteś osobą ceniącą sobie nowoczesność, dynamiczną i zamkowy przepych nieco Cię onieśmiela. Zastosowanie stylu modern classic wiąże się też z mniejszymi kosztami niż urządzenie mieszkania w typowo pałacowym stylu, bo nie musisz stawiać na rozwiązania z najwyższej półki.

Czym odznacza się ten styl? Nowoczesna klasyka to wnętrza urządzane na modłę pałaców, zamków, ale też mieszkań XIX-wiecznych miast. Nie musisz jednak obawiać się, że oznacza to konieczność postawienia na wielkie łoża z baldachimem, brokatowe zasłony i wanny na lwich łapach. Modern classic to klasyka znacznie odświeżona. Nurt doskonale łączący w sobie tradycyjne rozwiązania z tym, co dostarcza współczesność — nowoczesnymi technologiami budownictwa, lekkimi tkaninami i innymi materiałami, ale w granicach dobrego smaku, czy kolorystyką. W takich wnętrzach nie znajdziesz mebli z tworzyw sztucznych! Klasyczne pomieszczenia często są ciemne, jednak nowoczesność nakazuje stawiać na jasne barwy, ożywiane przez mocne, wyraziste akcenty.

Typowe rozwiązania

Ważną cechą nurtu modern classic jest minimalizm. Styl klasyczny wyróżnia się przepychem, obecnością wielu elementów i dekoracji —  na tkaninach, ścianach, podłogach. Nie musisz obawiać się, że ich nadmiar przytłoczy Twoją przestrzeń, bo w stylu modern classic go nie ma. Poza tym możesz mieć pewność, że projektant wnętrz, wykonujący dla Ciebie taką aranżację, dostosuje rozwiązania do Twoich preferencji i stylu życia. Dotyczy to też na przykład prostych mebli i stonowanego wzornictwa.

Postaw na niebanalny styl w swoim mieszkaniu

Stworzenie harmonijnej przestrzeni utrzymanej w duchu modern classic wymaga od projektanta wnętrz sporej zręczności. Jeśli zainteresował Cię ten styl, na pewno zechcesz mieć w swoim mieszkaniu elementy nawiązujące do dawnych epok, w postaci np. przedmiotów użytkowych „z duszą”. Ich tradycyjny charakter musi zostać umiejętnie połączony z nowoczesną przestrzenią. Równie dużo wprawy wymaga zadbanie o kolorystykę. Styl ten promuje jasne kolory, jednak warto zadbać o akcenty w mocniejszych barwach, by całość nie była mdła. Projektanci tworzący aranżacje w nurcie modern classic szczególnie lubią ciemny, nasycony żółty. Jeśli chcesz mieć tak niebanalne wnętrze, skontaktuj się z Subda Design, a razem stworzymy przestrzeń Twoich marzeń.