Wielofunkcyjny pokój dzienny – jak go zaaranżować?

Estetyka i funkcjonalność – takimi założeniami kieruje się architekt wnętrz, przygotowując projekt domu lub mieszkania.


Estetyka i funkcjonalność – takimi założeniami kieruje się architekt wnętrz, przygotowując projekt domu lub mieszkania. W tym przypadku skupmy się jednak na tym drugim aspekcie i przekonajmy, że aranżacja wielofunkcyjnego pokoju dziennego jest jak najbardziej możliwa.

Interior of modern studio flat for hipster

Spełniająca wiele zadań architektura wnętrz

Dobry projektant wie, jak tego dokonać. Jeśli chcesz mieć pewność, że wszystko zostanie dobrze przemyślane, skorzystaj z pomocy Subdadesign. Proponujemy projektowanie wnętrz na terenie Olsztyna i okolic.

Tak też możemy stworzyć dla Ciebie projekt salonu, w którym znajdzie się dość miejsca na kącik wypoczynkowy, jadalnię, a nawet i sypialnię. Co ważne, każda z tych stref będzie ze sobą doskonale współgrać, dzięki zastosowaniu odpowiednich zabiegów. Przekonaj się o tym.

Kilka pomysłów aranżacji wielofunkcyjnego salonu

Podczas swej pracy projektant będzie starał się optycznie powiększyć przestrzeń, która ma spełniać kilka zadań. W tym celu posłuży mu cała architektura wnętrza. Poszczególne strefy będzie mógł wyznaczyć np. dzięki rozstawieniu mebli – szaf, komód itp. w taki sposób, aby tworzyły coś w rodzaju ścianek działowych. Będzie mógł również oprzeć się na kolorystyce pomieszczenia i np. ścianę, przy której stoi sofa, pomaluje na jaśniejszy odcień farby od tej, na jakie ustawiono stół i krzesła. Tym samym w ciekawy sposób oddzieli część wypoczynkową od tej przeznaczonej do spożywania posiłków. Kolejnym pomysłem, jaki może wdrożyć architekt wnętrz, będzie przykładowo zastosowanie różnego typu podłóg. Tak też salon połączony z aneksem kuchennym i jadalnią zostanie podzielony panelami podłogowymi oraz płytkami. W strefie wypoczynkowej można położyć miękki dywan, co jeszcze bardziej podkreśli jej charakter.

Projektowanie wnętrz idealnych dla każdego

Jeśli salon jest mały, postarajmy się go nie zagracać nadmiarem mebli i dodatków. Takich porad udzieli nam wielu architektów wnętrz. Co jeszcze możemy od nich usłyszeć? Niech w strefie wypoczynkowej stanie rozkładany narożnik i mały stolik kawowy. Jeśli pracujemy w domu, wyznaczmy w nim kącik do pracy. Idealnie sprawdzi się stylowy lub nowoczesny sekretarzyk z nadstawką, w jakiej znajdzie się dość miejsca na dokumenty i książki. Pomiędzy kuchnią/aneksem kuchennym a salonem stwórzmy miejsce na niewielki rozkładany stół i kilka krzeseł, które swą formą nie przytłoczą przestrzeni. Jeśli salon musi spełniać jednocześnie funkcję sypialni, oddzielmy sofę lub narożnik dwoma fotelami, lub ustawmy parawan, jaki zapewni intymność.

3D rendering of a modern living room

Możliwości aranżacji wnętrz – wielofunkcyjnego salonu jest naprawdę wiele. Wszystko zależy od jego metrażu oraz oczekiwań mieszkańców. Warto je skonsultować z projektantem z Subdadesign z Olsztyna, który wskaże na optymalne rozwiązania. Dzięki nim będziemy żyli wygodnie i pięknie.