Wnętrza w skandynawskim stylu

Marzysz o minimalistycznie urządzonym mieszkaniu w stylu skandynawskim? Zobacz, jakie wskazówki przygotowali dla Ciebie projektanci wnętrz ze studia Subdadesign z Lublina.


styl skandynawski

Drewniane, proste umeblowanie

Jeśli chodzi o meble, architekci wnętrz proponują najczęściej lite drewno i wiklinę. Chcąc stworzyć wnętrze w stylu skandynawskim często sięgają również po tkane podwieszane huśtawki, a także tapicerowane komplety wypoczynkowe w jasnych odcieniach. Przełamując jednolitą kolorystykę barwnymi, nierzadko wzorzystymi fotelami, szezlągami albo drewnianymi krzesłami w różnych odcieniach czerwieni, granatu albo żółci, uzyskują ciekawy efekt wizualny.

Minimalistyczne, ale oryginalne oświetlenie

Tęsknota za naturalnym światłem, jasnością oraz promieniami słonecznymi wpadającymi przez okna zdecydowanie wyróżnia styl skandynawski spośród innych, równie popularnych w aranżacji wnętrz. Dlatego jeśli chcesz osiągnąć rezultat w postaci jasnego mieszkania czy domu, w którym gra świateł optycznie powiększa przestrzeń, a domownikom poprawia humor, zrezygnuj z ciężkich zasłon, żaluzji, ciemnych rolet. Zadbaj również o sztuczne światło. Doświetl kącik do czytania, powieś abażury nad stołem w jadalni, postaw lampę podłogową przy kanapie w salonie. Niech lamy będą lekkie, wykonane na przykład ze szkła albo metalu.

Jasna kolorystyka

Skandynawski minimalizm to prostota, także pod względem kolorystyki. Stoi w opozycji do stylu glamour, gdzie królują fiolety i czerwienie, industrializmu, w którym stawia się na czernie czy brązy, albo eklektyzmu, stanowiącego swoisty mix zarówno pod względem barw, jak i elementów architektury małej. Dlatego jeśli marzysz o prostym wnętrzu, polub biel, beże, szarości. Owe kolory tworzą harmonijne kompozycje. Ich znakomitym dopełnieniem stają się pastele, brązy, a niekiedy mocniejsze akcenty w postaci butelkowej zieleni, granatu, albo soczystej pomarańczy czy żółci.

Wyposażenie i dekoracja wnętrz z naturalnych tworzyw

Prezentowany styl kocha drewno. Uwielbia również szkło, metal, beton. Stroni od tworzyw sztucznych – te lepiej sprawdzają się w projektach nowoczesnych wnętrz. Ważną rolę przypisuje tkaninom, takim jak len, wełna. Miłośnicy skandynawskiej estetyki doceniają miękkość materiałów i uwielbiają otulać się przyjemnymi w dotyku kocami czy pledami. Otaczaj się wysokiej jakości tworzywami – szybko docenisz ich walory.

Projektowanie wnętrz skandynawskich – poradź się ekspertów

Jeżeli chciałbyś skorzystać z porady profesjonalnego architekta wnętrz z Lublina – zespół Subdadesign jest do Twojej dyspozycji.