Jak zaaranżować czarno-białe wnętrza?

Klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Dlatego czarno-białe pasy na ścianie w przedpokoju albo duet czerni i bieli w kuchni nieustannie należą do jednych z gorętszych trendów w aranżacji wnętrz.


Czerń&biel w kuchni

Białe fronty szafek i czarny blat to jeden z wielu pomysłów na stworzenie nowoczesnej kuchni. Współczesne projekty wnętrz bogate są ponadto w inne koncepcje, takie jak na przykład:

  • czarne ściany magnetyczne i białe meble;
  • czarne meble w stylu industrialnym i białe ściany;
  • górne fronty szafek o barwie białej, dolne o czarnej;
  • czarna zabudowa kuchenna z białą przestrzenią między górnymi a dolnymi szafkami;
  • białe meble w stylu prowansalskim albo skandynawskim z czarnymi uchwytami.

To tylko niektóre z propozycji projektantów wnętrz. Lista inspiracji jest w zasadzie nieskończona, tak jak rozległa jest wyobraźnia twórców projektów.

Czerń&biel w salonie

Wspomniany duet bardzo dobrze wkomponowuje się w eleganckie wnętrza w stylu glamour. Królują w nich meble wykańczane na wysoki połysk, błyszczące podłogi, żyrandole zdobione kryształkami, pikowane zestawy wypoczynkowe. Często do czerni i bieli dołącza fiolet, czerwień albo granat czy zieleń.
W przypadku przestrzeni wypoczynkowych utrzymanych w estetyce loftowej, częściej pojawiają się czarne matowe fronty szafek, z elementami szkła, metalu, mosiądzu. Biel pięknie rozświetla tego typu pomieszczenia, optycznie je powiększa, dodając klasy i elegancji.

Czerń&biel w łazience

Jeśli chodzi o motyw kontrastujących kolorów, jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań w architekturze wnętrz, jest ułożenie płytek ceramicznych w formę popularnej pepitki. To nawiązanie do stylu retro, dające bardzo duże możliwości aranżacyjne.
Biel z elementami czerni to świetna propozycja do niewielkich łazienek. Białe meble i ściany wraz z czarnymi elementami wyposażenia i dekoracji wnętrz tworzą spójną, miłą dla oka kompozycję. Współczesny rynek oferuje niemal wszystkie sprzęty łazienkowe w barwach, które stały się bohaterami niniejszego artykuły. Czarne i białe bywają grzejniki, umywalki, sedesy, prysznice. Miłośnicy tych kolorów nie będą mieli żadnych problemów ze znalezieniem sprzętów łazienkowych w pełni odpowiadających ich upodobaniom.

Co na to projektanci?

Architekci wnętrz z pracowni Subdadesign z Lublina często wykorzystują modny duet w swoich projektach. Pozwala on w harmonijny, a jednocześnie odważny i oryginalny sposób zagospodarować każdą przestrzeń. Sprawdza się zarówno na niewielkich metrażach, jak również na sporych powierzchniach. Może stanowić element nowoczesnych mieszkań, jak i tych urządzonych w stylu eklektycznym, glamour, industrialnym bądź klasycznym. Czerń i biel to para idealna – nic dziwnego, że uwielbiają ją projektanci z całego świata.