Zmiany we wnętrzach – jakie prace warto przeprowadzić póki trwa lato?

Lato jest chyba najbardziej lubianą porą roku, a także okazją, aby odświeżyć przestrzeń, w której na co dzień funkcjonujemy.


zmiany

Lato jest chyba najbardziej lubianą porą roku, a także okazją, aby odświeżyć przestrzeń, w której na co dzień funkcjonujemy. Jakie zatem prace jest najlepiej wykonać między czerwcem a sierpniem? Co może doradzić architekt wnętrz? Sprawdźmy!

Letnie remonty – dlaczego warto?

Nawet najlepsza aranżacja wnętrz może po pewnym czasie się znudzić. Dlatego też, póki jeszcze trwa lato, warto zdecydować się na metamorfozę domu lub mieszkania. Niejeden projektant powie, że jest to najlepszy czas. Dlaczego? Dni są długie, temperatura jest wyższa (korzystna do przeprowadzenia wielu prac), trwa sezon urlopowy (nie przeszkadzamy sąsiadom), w marketach budowlanych są wyprzedaże (kupujemy taniej).

Zanim przystąpimy do prac, przygotujmy dokładny plan działania. Niech remont poprzedzi projektowanie.

Jakie prace mogą polecić architekci?

Malowanie ścian, odnawianie podłóg, wymiana okien, wyburzanie ścian. W przypadku tego ostatniego warto skonsultować się z projektantem i zadbać o odpowiednie pozwolenia.
Jeśli zależy nam na czasie, porozmawiajmy ze specjalistą w tej dziedzinie np. z Subdadesign z Lublina. Pomoże on nam w projektowaniu aranżacji, z której będziemy mogli być zadowoleni.

Malowanie letnią porą

Najlepiej jest je wykonywać przy naturalnym świetle. Zdaniem projektantów dobrze to robić, kiedy temperatura za oknem wynosi od 19 do 22°C. Jest ona optymalna, gdyż pozwala farbie szybko schnąć, ale jednocześnie spokojnie malować.
Wybór koloru farb jest kwestią indywidualną. Jednak, aby aranżacja wnętrza okazała się sukcesem, korzystajmy ze wzorników, a jeszcze lepiej przetestujmy na ścianie kilka wybranych próbek.

Odnawianie podłóg

To drugie zadanie na liście, które może wskazać architekt. Podobnie jak wcześniej, odpowiednia temperatura sprzyja otwarciu okien. W takich warunkach o wiele łatwiej będzie cyklinować i lakierować podłogi.

Okna do wymiany

Tutaj już wychodzimy poza standardową aranżację. Jeśli nasz projekt uwzględnia ww. prace, pamiętajmy o odpowiedniej kolejności ich wykonania. Warto także wiedzieć, że na zamówione okna trzeba poczekać ok. 3-4 tygodni i umówić się wcześniej z fachowcami, którzy je wymienią.

lazienka